بزرگ بی قانون سرگرمی همراه قانون صندوق

بزرگ: بی قانون سرگرمی همراه قانون صندوق خودرو سرگرمی بیا تو بخندیم

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی توصیه‌های ترامپ به بن سلمان جهت مقابله با قدرت کشور عزیزمان ایران

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در ارتباط با سفر ولی‌عهد عربستان به آمریکا خواستار توجه ریاض به استراتژی تازه جهت مقابله با کشور عزیزمان ایران شد.

توصیه‌های ترامپ به بن سلمان جهت مقابله با قدرت کشور عزیزمان ایران

توصیه های ترامپ به بن سلمان جهت مقابله با قدرت ایران

عبارات مهم : ایران

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در ارتباط با سفر ولی عهد عربستان به آمریکا خواستار توجه ریاض به استراتژی تازه جهت مقابله با کشور عزیزمان ایران شد.

به گزارش فارس، «محمد بن سلمان»، ولی عهد عربستان در سفری رسمی به آمریکا که حدود دو هفته به طول خواهد انجامید با مدیر جمهور و دیگر مقامات این کشور دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

توصیه‌های ترامپ به بن سلمان جهت مقابله با قدرت کشور عزیزمان ایران

محمد بن سلمان شانزدهم اسفندماه در سفری سه روزه به لندن و پیش از آن به قاهره سفر کرده بود و بنا بر اعلام دفتر دربار سلطنتی عربستان سعودی، بن سلمان بنا به درخواست «سلمان بن عبدالعزیز» پدرش، به آمریکا سفر کرده است.

یکی از مقامات دولت آمریکا گفته است که علاوه بر پرسشها اقتصادی و روابط دو جانبه، در دیدار محمد بن سلمان با دونالد ترامپ، راجع به راههای مقابله با فعالیت های کشور عزیزمان ایران در منطقه گفت وگو می شود.

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در ارتباط با سفر ولی‌عهد عربستان به آمریکا خواستار توجه ریاض به استراتژی تازه جهت مقابله با کشور عزیزمان ایران شد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در آستانه سفر ولی عهد عربستان به آمریکا پیشنهاداتی را به مدیر جمهور آمریکا جهت مقابله یکسان واشنگتن-ریاض با قدرت کشور عزیزمان ایران ارئه کرد.

واشنگتن تایمز نوشت: «ترامپ در دیدار محمد بن سلمان، ولی عهد عربستان باید سه خبر براق را به حاکم بالفعل این کشور انتقال یافته کند؛ اول: توجه خود را به منظور به کارگیری «قدرت نرم» در قبال کشور عزیزمان ایران متمرکز کنید. دوم: به جنگ در یمن آخر دهید و در آخر هم محاصره قطر، هم پیمان آمریکا را لغو کنید».

این روزنامه آمریکایی با متهم کردن کشور عزیزمان ایران به حمایت از تروریسم و ترساندن کننده امنیت خاورمیانه نوشت این سه خبر که به صورت زنجیر به هم مرتبط و متصل هستند ریشه در ۳۹ سال گذشته و شروع انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران دارند.

توصیه‌های ترامپ به بن سلمان جهت مقابله با قدرت کشور عزیزمان ایران

این روزنامه آمریکایی در ادامه به شکست عربستان و هم پیمانانش در جنگ علیه یمن که در آستانه چهارسالگی است اعتراف کرد و نوشت ترامپ و تیم امنیت ملی او باید جهت ولی عهد سعودی به صورت براق بیان کنند که تلاش های عربستان جهت مقابله با کشور عزیزمان ایران از طریق جنگ در یمن نتوانسته سدی در برابر سپاه پاسداران ایجاد کند.

واشنگتن تایمز همچنین به خسارت های مالی سعودی ها در جنگ علیه یمن اشاره کرد: «میلیاردها دلار هزینه سعودی ها در یمن جهت شکست حوثی های تحت حمایت کشور عزیزمان ایران نتیجه ای در بر نداشته هست. متاسفانه جنگ یمن باعث تخلیه منابع سرشار مالی عربستان شده است است.»

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در ارتباط با سفر ولی‌عهد عربستان به آمریکا خواستار توجه ریاض به استراتژی تازه جهت مقابله با کشور عزیزمان ایران شد.

به نوشته این رسانه آمریکایی، برطبق برآوردها، تلاش های ناکام عربستان در حدود چهار سال گذشته جهت مقابله با کشور عزیزمان ایران در یمن در هر ماه یک میلیارد دلار هزینه جهت این کشور به بار می آورد.

در ادامه این یادداشت، روزنامه جمهوری خواه آمریکایی خواستار عوض کردن استراتژی عربستان در قبال کشور عزیزمان ایران شد و نوشت تنها با بخش کوچکی از این هزینه یک میلیارد دلاری می توان از طریق رویکردی نیرومند در «قدرت نرم» در برابر کشور عزیزمان ایران اثرگذار بود.

توصیه‌های ترامپ به بن سلمان جهت مقابله با قدرت کشور عزیزمان ایران

روزنامه واشنگتن تایمز در این زمینه توصیه ای نیز به دولت ترامپ داشت: « مدیر جمهور باید به ولی عهد سعودی اطمینان دهد که اگر در مواجه با کشور عزیزمان ایران از یک «قدرت نرم» استوار، یکپارچه و موثر استفاده کند حمایت دولت و تیم امنیت ملی او را خواهد داشت. دولت آمریکا باید با صدای رسا و براق به بن سلمان اعلام کند حل «مشکل ایران» از طریق راه های غیرنظامی به معنای شروع طلیعه ولی عهد عربستان در پویایی اقتصادی و ژئوپولیتیک در منطقه خاورمیانه خواهد بود».

روزنامه آمریکایی نوشت: «رئیس جمهور باید از بن سلمان درخواست کند محاصره قطر را لغو کند چراکه شرایط کنونی باعث شکاف در شورای همکاری خلیج فارس می شود که این اوضاع مقابله با ترساندن کشور عزیزمان ایران را منحرف می کند».واشنگتن تایمز به اختلافات در میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اشاره کرد و این عنوان را باعث شکاف و چنددستگی این کشورها در مواجهه با کشور عزیزمان ایران خواند.

واشنگتن تایمز راجع به بحران قطر نیز نوشت: «درباره قطر، ولی عهد سعودی شاید رابطه با کشور عزیزمان ایران را از عوامل محاصره این کشور بداند ولی انتقاد ریاض از دوحه جهت داشتن رابطه با ایران، غیرمنصفانه است چراکه قطر یک میدان گازی بزرگ را به صورت یکسان با کشور عزیزمان ایران اداره می کند. اگر قطر رویکرد خصمانه ای را با کشور عزیزمان ایران در پیش بگیرد پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز تصویر العمل نشان داده و بدهید ترتیب جریان گاز طبیعی در بازهای جهانی با خطر مواجه خواهد شد.»

چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر، از چند ماه گذشته قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده و روابط دیپلماتیک خود را با این کشور به کلی قطع کرده اند.

واژه های کلیدی: ایران | مقابله | آمریکا | واشنگتن | روزنامه | عربستان | آمریکایی | عربستان، | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz